Ужгород

Місто Ужгород бере свою назву від річки Уж, на берегах якої він розташувався. Ужгород – одне з найдревніших міст Європи, засноване ще в VIII столітті, воно багато разів знаходилось під правлінням різних королівств та князів, знаходився в центрі багатьох торгівельних шляхів, що з’єднували Європу та Азію та завоював звання культурного центру Закарпаття.

Дістатись до цього чудового міста можна на літаку, поїзді чи авто. Швидше за все, звичайно, перший варіант, але якщо Ви оберете автомобіль, у Вас буде чудова можливість помилуватись красою карпатських вершин та вдосталь попрактикуватись у водінні на гірських серпантинах.

Ужгород вражає гостей своєю красою та неповторністю архітектурних стилів, що є результатом перебування в ньому угорців, хорватів, чехословаків та росіян. Ви самі переконаєтесь в цьому, лишень заїхавши до міста. Вулички з гарними будиночками одразу навівають спогади про угорські Дебрецен та Будапешт. Знайомство з містом можна продовжити на автомобілі, але буде цікавіше якщо Ви залишите авто і прогуляєтесь середньовічним містом .


Мабуть, найбільшою найвизначнішою пам’яткою міста є Ужгородський замок, будівницво якого своїм корінням сягає VIII- IX віків, коли на його місці були укріплення східнослов’янських племен. Пізніше були споруджені стіни замку, які збереглись до сьогоднішнього дня. Замок знаходиться в 10 хвилинах від самого центру, недалеко від ботанічного саду.

Ви, мабуть, також чули, що кожної весни до Ужгорода з’їжджаються тисячі туристів, щоб подивитись на цвітіння сакури. Місто перетворюється та становиться схоже на велику квітучу клумбу з приходом весни та тепла. Сотні дерев сакури розквітають разом з магноліями та яблунями, і являють собою дійсно чудову картину, якою милуються усі гості.

Усі хто приїжджають в Ужгород влітку, можуть помилуватись цвітінням липи та вдихнути її аромат на найдовшій липовій алеї в Європі, що протягнулась на 2 200 метрів вздовж річки Уж. Говорячи про літо ми маємо на увазі усі 3 місяці, так як на алеї ростуть липи різних сортів, вони п’янять своїм ароматом не один місяць. помилуватись цією красою можна з кам’яного пішохідного мосту, що з’єднує 2 частини міста, і на якому можна загадати бажання.


Якщо Ви подорожуєте з дитиною, їй буде цікаво прокататись в одному з вагончиків дитячої залізної дороги, що простягається на правому березі річки вздовж Ботанічного саду. Можна прогулятись ботанічним садом чи відвідати Закарпатський музей народної архітектури та побуту., що знаходиться під відкритим небом неподалік від замку. Тут можна помилуватись старовинними зразками прикладного мистецтва, старими дерев’яними будинками, садибами румунів, угорців та горців, Церкву Св. Арх. Михаїла, школу, кузню, млин, корчму чи дзвіницю.

Скуштувати угорську чи закарпатську кухню можна в ресторанах, що розташовані на тихих вуличках. Обов’язково спробуйте випічку: круасані, булочки, тістечка, торти та інші солодощі не залишать Вас байдужими. Їх готують по спеціальним рецептам вже не одне десятиліття. Після відвідування ужгородських кафе Ви зрозумієте, що раніше ніде не куштували смачнішого. А куштувати тут будете багато і довго, адже ціни настільки демократичні, що Вам просто захочеться тут залишитись.

Зупинитись Ви зможете в одному з затишних та гостинних готелів Ужгорода. Якщо Ви бажаєте відвідати околиці міста, буде цікаво дізнатись, що ще один замок, яким може похизуватись цей мальовничий куточок – це Невицький замок. Щоб оглянути його, вам не обійтись без автомобілю. Замок знаходиться в 12км від Ужгорода біля селища Кам’яниця. Він побудований на вершині кратеру вулкану. Сам замок та поселення мають безліч історичних пам’яток та знаходяться в мальовничій місцевості, куди постійно приїжджають жителі міста та їх гості.


На наступний день Ви зможете продовжити екскурсію по замкам Закарпаття і поїхати до Мукачева. Дорога від Ужгорода до Мукачева займе близько 40-50 хвилин, адже відстань всього лише 42км. заїхавши до міста Ви одразу побачите головну пам’ятку – замок Паланок, розташований на вершині 68 метрової гори. До нього веде вузька звивиста дорога по якій можна доїхати до воріт, та залишити автомобіль на парковці. Відвідавши замок, Ви впевнитесь наскільки старі його стіни, адже про нього згадується в документах ІХ століття. Паланок переходив від однієї династії до іншої, пережив безліч нападів та воєн, його добудовували та реконструювали, в ньому була тюрма та профтехучилище. Сьогодні - це історичний музей, що зберіг свою величність та легенди, який щоденно відвідують туристи усіх куточків світу.

Спустившись до міста і під’їхавши до самого центру, можна припарковати автомобіль та продовжити прогулянку пішки. Ви неодмінно полюбите Мукачево. Це невеличке старовинне місто з гарними будинками та храмами, тихими вуличками, маленькими кафе зі столиками на тротуарах, смачною кухнею та ароматною кавою. Мукачево, як і Ужгород, нагадує своєю архітектурою Угорщину та Румунію. На центральній площі знаходиться будинок міської ратуші, що більше 100 років слугує по своєму призначенню. Головний портал ратуші прикрашають куранти з двома дзвонами, встановленими самим майстром І.Шовинським. через кожні 15 хв. По малому куполу вдаряє молот, відбиваючи чверть години. Удари по великому дзвону сповіщають про години. На іншому кінці площі знаходиться костел Св.Мартіна - покровителя міста. Біля костьолу знаходиться грецька капличка Св. Йосифа (XVIст.), в якій збереглись середньовічні розписи. Також Ви можете відвідати і сфотографуватись на фоні пам’ятника святим Кирилу та Мефодію, що встановлений на самій площі.


В 5 хвилинах від площі Ви побачите «Білий дім» - палац Ракоци-Шьонборна, збудований в 18 столітті, нині – будівля Мукачівського художнього інституту. Сьогодні будівля являє собою сплав стилів ренесансу та бароко. По раннім описам це була одноповерхова будівля, в плані близька до квадрату, навколо якої знаходилась відкрита галерея. Соєю назвою «Білий дім» зобовязаний фасадам, декорованим на кутах червоними вкрапленнями.

Головною православною святинею міста Мукачево є Свято-Миколаївський Мукачівський монастир. Це стародавня обитель, по переказам, заснована в ІХ ст. київськими монахами. Ще одна церква, яку можна відвідати – католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці, що знаходиться на перехресті вулиць Пушкіна та Федорова. Вона будувалась з 1829 до 1859 року. На дзвіниці був встановлений годинник, виготовлений в Мюнхені, реконструювали храм в 1990-х роках.


В Мукачево можна чудово відпочити та провести час. Тут Ви знайдете досить цікавих місць, а в пам’яті залишаться незабутні спогади. Але якщо Ви не захочете на цьому зупинитись, їдьте до урочища Берегвар в 10км від Мукачево. Тут можна відвідати прекрасно збережений мисливський палац Шенборнів. Він виник на місці старого деревяного палацу, побудованого в першій половині XVIII ст. Він побудований з домінуванням елементів неоготики та ренесансу. В палаці 365 вікон, 52 кімнати та 12 виходів, що відповідають кількості днів, неділь та місяців в році. Оточений замок англійським парком, а форма ставка нагадує карту Австро-Угорщини. Якщо Ви хочете на деякий час опинитися в казці – приїжджайте сюди. Ви не тільки відвідаєте замок, почуєте про його легенди та перекази, а й чудово проведете кілька годин на свіжому повітрі, поринувши у часи лицарів.


Закарпаття завжди манило своєю загадковістю, красою гір, здравницями та історичними пам’ятками. Ужгород, Мукачево та інші поселення зберігають безліч легенд, переказів та завжди цікаві для туристів. Хочете познайомитись та провести незабутній час в цьому регіоні чи взяти автомобіль для виїзду за кордон – звертайтесь до Avis, ми допоможемо зробити Вашу подорож приємною та комфортною.



© Avis Rent-a-Car Ukraine 2024